Kibice zjednoczeni na Jasnej Górze

0
95

Na Jasnej Górze 7 stycznia zorganizowano Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców. – Sympatycy drużyn sportowych modlą się razem, niezależnie od klubowych podziałów – mówił w radiowej Jedynce duszpasterz środowisk kibicowskich, ksiądz Jarosław Wąsowicz.

Poza mszą w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski w programie jest spotkanie z prezesem IPN Jarosławem Szarkiem, który opowie o wyzwaniach dla Instytutu i odpowie na pytania kibiców. Przewidziana jest także prezentacja transparentów patriotycznych na Wałach Jasnogórskich. – To bardzo widowiskowa część naszego pielgrzymowania – powiedział ks. Wąsowicz.

Co roku na pielgrzymce kibiców inaugurowana jest nowa inicjatywa. W tym roku będzie to wspólna modlitwa różańcowa. Ma ona nawiązywać do obchodzonych w tym roku rocznic objawień w Gietrzwałdzie i Fatimie. – W obu przypadkach Matka Najświętsza apelowała o to, byśmy chwycili za różańce, kiedy brakuje nam pokoju na świecie, brakuje pokoju w naszej ojczyźnie – mówił gość Jedynki.

Za rok na Jasnej Górze odbędzie się dziesiąta pielgrzymka kibiców. Z okazji jubileuszu do Częstochowy mają zostać zaproszeni kibice z całej Europy. (iar)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ