Niemiecka policja i wymiar sprawiedliwości oskarżają hamburskiego ministra sprawiedliwości- Till’a Steffen’a o opóźnienie w ujawnieniu zdjęcia Anisa Amri. 

Till Steffen- polityk Partii Zielonych, zwlekał ponad 12 godzin z ujawnieniem wizerunku zamachowca z Berlina, ponieważ… martwił się o to, że w Internecie mogą pojawić się „rasistowskie” komentarze i nie chciał podżegać do nienawiści rasowej. Postawę ministra skrytykowała policja, sąd i politycy CDU.

Joachim Lenders- szef policji w Hamburgu, powiedział dla magazynu Bild: -Zachowanie Steffen’a jest niezrozumiałe. Jest on po prostu niekompetentny.

Natomiast André Trepoll- członek partii CDU stwierdził, że Steffen jest „zagrożeniem dla bezpieczeństwa”. Poprzez opóźnienie poszukiwań tak niebezpiecznego człowieka mógł doprowadzić do tragedii.

Rzecznik sądownictwa CDU- Richard Seelmaeker, wezwał do specjalnego posiedzenia komisji sprawiedliwości w sprawie niekompetentnych działań Till’a Steffen’a –Zamiast niezwłocznie szukać mordercy dwunastu osób, Steffen był bardziej zaniepokojony ewentualnymi komentarzami na Facebooku. Utrudnił tym samym pracę policji.- ocenił zaistniałą sytuację polityk CDU.

Obecnie sprawa jest badana. Jeżeli zarzuty wobec hamburskiego ministra sprawiedliwości się potwierdzą, może on zostać odwołany.

mb

źródło: breitbart.com/ fot. Sean Gallup/Getty

 

 

 

Zobacz również: