Minneapolis, Rio de Janeiro i Buenos Aires będą konkurować z Łodzią o możliwość organizacji tzw. małego Expo 2022. Lista kandydatów została ogłoszona w czwartek wieczorem na stronie Światowego Biura Wystaw (BIE).

International Expo, czyli tzw. małe Expo, są organizowane co pięć lat między wystawami światowymi i mają tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu. W przypadku Łodzi, która jako jedyny kandydat zgłosiła wcześniej oficjalnie swój akces na forum BIE w Paryżu, na temat wystawy wybrano rewitalizację obszarów miejskich.

Proces zgłaszania kandydatur do organizacji małego Expo zakończył się o godz. 18 w czwartek. Jednocześnie na stronie BIE pojawiła się informacja o krajach, które w najbliższych miesiącach będą konkurentami Polski w staraniach o przyznanie prawa do organizacji wydarzenia.

Stany Zjednoczone zgłosiły kandydaturę Minneapolis, które chce przedstawić szeroko pojętą problematykę zdrowotną pod hasłem „Zdrowi Ludzie, Zdrowa Planeta”. Na przeszkodzie w realizacji tych planów może stanąć fakt, że USA nie są obecnie członkiem BIE.

Kandydatem Brazylii jest Rio de Janeiro z mottem dotyczącym zrównoważonego rozwoju miast metropolitalnych, natomiast Argentyna chce zaprosić do Buenos Aires, by przedstawić temat „Nauka, Innowacje, Sztuka i Kreatywność dla Rozwoju Ludzkości”.

Wszyscy kandydaci przedstawią swoje projekty w czerwcu przyszłego roku na forum Zgromadzenia Ogólnego BIE, natomiast w listopadzie odbędzie się głosowanie z udziałem 169 członków tej międzynarodowej organizacji.

Źródło: Kurier  PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ