Już 17 grudnia wzdłuż  ul. Warszawskiej w Milanówku odbędzie się Wigilia Miejska.  To z rozmachem przygotowana uroczystość z atrakcjami i Wigilijną Wieczerzą. Nieco skromniej będzie w Grodzisku, gdzie 23 grudnia odbędzie się wieczerza, kolędowanie i loteria z upominkami.
Już od godz. 10.00 przy ul. Warszawskiej w Milanówku tutejsi przedsiębiorcy przedstawią kiermasz świąteczny, a na nim stoiska rękodzieła i potraw świątecznych. W południe przed wejściem na stację PKP wystąpią na równie świątecznej scenie  uczniowie milanowskich szkół, kolędnicy, szczudlarze, będzie też kraina Mikołaja.
Multum atrakcji
Pojawi się żywa szopka, świąteczna fotobudka i wystawa zdjęć retro, a także Mikołaj, diabeł, elf – czyli Teatr na Walizkach – oraz anioły na szczudłach i grupy kolędników. Będą też świąteczne prezentacje milanowskich szkół, wystawa aniołów autorstwa dzieci i stoisko pakowania prezentów. Ciekawym akcentem okaże się prezentacja  świątecznych zwyczajów zimnej Norwegii  we współpracy Milanówka z gminą Frogn.
Wszyscy będą mogli  zobaczyć na murach po czym niezwykle artystyczny mural Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, którego odsłonięcie nastąpi o godz. 13:45, a 15 minut później odbędzie się  akcja charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt w Milanówku pod hasłem –  Gwiazdy na gwiazdkę.
 Wieczerza wigilijna
Organizatorzy nie zapomnieli nie tylko o zwierzętach ale i dzieciach, dla których o godz. 14.30 będzie miał miejsce Teatrzyk Miejskiej Biblioteki Publicznej i Przedszkola nr 1.
Dla wszystkich mieszkańców o godz. 15.00 rozpocznie się Wieczerza Wigilijna na wstępie  której burmistrz Milanówka, po złożeniu  życzeń,  zaprosi do wspólnego  posiłku  przy świątecznym stole. Nie zabraknie tradycyjnych polskich potraw świątecznych i każdy będzie mógł uczestniczyć w uczcie.
Będzie też występ kolędników, milanowskich przedszkolaków i koncert tutejszej Orkiestry Dętej. Wzruszającym momentem będzie zapalenie przez Hufiec ZHP z Milanówka   o godz. 17.00  Betlejemskiego  Światełka Pokoju jako symbolu pojednania i miłości.
Dla samotnych i potrzebujących
Grodzisk też nie zapomni o swoich mieszkańcach, a zwłaszcza o tych samotnych czy potrzebujących. Grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej i samorząd jak co roku zapraszają na spotkanie wigilijne dla mieszkańców.
 Każdy kto czuje się samotny, opuszczony, lub po prostu zechce być tam i świętować zgodnie z dobrymi obyczajami,  może przyjść i  podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i zjeść  typowo wigilijne potrawy jak: barszcz, uszka, pierogi z kapustą i grzybami, ryby w różnej postaci, czy ciasta. Dla wszystkich gości będzie przygotowana  loteria, w której będą mogli wygrać upominki.
Chętni zaproszeni są 23 grudnia o godz. 10.00 do  budynku szkoły przy ul. Żwirki i Wigury.
am

Zobacz również: