Businessman hand cuffed

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało katowickiego adwokata, któremu śledczy zarzucają udział w grupie przestępczej, zajmującej się m.in. handlem bronią i narkotykami oraz wyłudzeniami odszkodowań i oszustwami – podała gliwicka prokuratura.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała, że śledztwo, w ramach którego zatrzymano Tomasza W., toczy się od roku i dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

– Grupa działała na terenie województwa śląskiego, zajmując się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, handlem bronią, obrotem tytoniem bez znaków akcyzy, wyłudzeniami odszkodowań, oszustwami – podała rzeczniczka.

Według ustaleń śledztwa, członkowie gangu mają także na koncie pobicia, pozbawianie wolności i wymuszenia zwrotu długów. Dotychczas zarzuty w sprawie przedstawiono dziesięciu podejrzanym. Ośmiu z nich zostało aresztowanych, trzech z nich nadal pozostaje w areszcie.

Zatrzymany przez CBŚP adwokat Tomasz W., poza zarzutem udziału w grupie przestępczej, usłyszy także zarzut tworzenia fałszywych dowodów – poinformowała prok. Smorczewska.

PAP

Zobacz również: