Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło pod Ostrołęką. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przyczyną był najprawdopodobniej lód, który podczas jazdy spadł z pojazdu ciężarowego na osobowego opla. Kierujący osobówką w wyniku czołowego zderzenia poniósł śmierć na miejscu.
14 grudnia, przed godziną 14. dyżurny ostrołęckiej komendy odebrał zgłoszenie o poważnym wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 544 w miejscowości Drężewo. Według zgłaszającego w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy ciężarowe i jeden osobowy. We wskazane miejsce skierowane zostały patrole z ostrołęckiego ruchu drogowego oraz służby ratunkowe. Na miejscu obecny był także Prokurator, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi z jadącego pojazdu ciężarowego wraz z naczepą, który jechał w kierunku Nowej Wsi Zachodniej z dachu naczepy spadły bryły lodu. Niestety lód uderzył w przednią szybę osobowego opla, który jechał z przeciwnego kierunku. W wyniku tego kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym mercedesem. Niestety w wypadku zginął kierujący oplem, 60-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Obydwaj kierujący z pojazdów ciężarowych byli trzeźwi. Kierującemu ciężarowym dafem, 40-letniemu mieszkańcowi Warszawy zatrzymano prawo jazdy.
Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora wykonano szereg czynności, m.in. oględziny miejsca i pojazdów, zabezpieczono też dwie bryły lodu, które znajdowały się w osobowym oplu.
Jak pokazuje powyższe zdarzenie skutki zaniedbań stanu technicznego pojazdu mogą być tragiczne. Zanim ruszymy w drogę zwracajmy uwagę w jakim stanie znajduje się nasz pojazd. Mowa nie tylko o takich elementach jak ogumienie, oświetlenie, układ kierowniczy, ale także odpowiednie oczyszczenie i przygotowanie pojazdu do jazdy. Szczególnie ważne jest to w takich warunkach jakie panują obecnie.
Pamiętajmy też, że to na kierujących spoczywa obowiązek przygotowania do jazdy pojazdu w taki sposób, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych użytkowników dróg i dla niego samego.
Taki obowiązek wynika, m.in. z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i art. 66, którego pierwszy punkt stanowi ,,Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.
 mł. asp. Tomasz Żerański/AC

Zobacz również: