Zmienimy prawo tak, by wszyscy mieli realne prawo do demonstracji, żeby nie wolno było ich zakłócać, bo tylko oszuści mogą twierdzić, że to ma coś wspólnego z demokracją – mówił w sobotę przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Kaczyńskiego, przeciwnicy polityczni PiS przyjmują zasady, że „kto silniejszy, ten lepszy”. „To jest zasada, która towarzyszyła całej tzw. III Rzeczpospolitej. Mówiono coś o liberalnej demokracji, a tak naprawdę jeśli użyć języka historii idei, to był prymitywny darwinizm społeczny” – podkreślił prezes PiS.

„Otóż my te zasady odrzucamy, i to mówimy jasno, będziemy odrzucać i właśnie w imię tego prowadzimy śledztwo, i w imię tego będziemy dążyli i uczcimy pamięć, tych, którzy zginęli, uczcimy pamięć Lecha Kaczyńskiego, wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej” – mówił Kaczyński.

„Idziemy tą drogą i nikt nam nie zdoła przeszkodzić” – zapewnił.

Dodał, że jego ugrupowanie zmieni prawo tak, „by wszyscy mieli realne prawo do demonstracji, żeby nie wolno było ich zakłócać, bo tylko oszuści mogą twierdzić, że to ma coś wspólnego z demokracją” – powiedział prezes PiS.

„I możecie sobie tutaj państwo krzyczeć, co chcecie, ale to jest tylko oszustwo. To jest oszustwo” – zwrócił się do zebranych osób w kontrmanifestacji. Niektórzy w tym momencie zaczęli krzyczeć: „hipokryta”.

„To my prezentujemy prawdę, demokrację i wolność. My jesteśmy partią wolności. Polska jest dzięki nam dzisiaj krajem wolności, jednym z niewielu w Europie” – zaznaczył Kaczyński.

„Ci, którzy by chcieli przywrócić te zasady, (…) zasady darwinizmu społecznego, (…) dzisiaj z nami zaciekle w Polsce i za granicą walczą” – podkreślił szef PiS. Według niego „oni w ramach tych zasad byli dobrzy, bo byli silni, bo byli w stanie wszystko sobie załatwić”.

Zwrócił uwagę, że „są oczywiście tacy, którzy po prostu dają się oszukiwać, którzy są naiwni, którzy spojrzą na jakąś telewizję i przyjmują, że to co tam mówią, czy pokazują to jest prawda”. „Otóż nie, to jest nieprawda. Jest wielki mechanizm kłamstwa w Polsce, oszukiwania ludzi, ale mimo tego mechanizmu zwyciężyliśmy, zwyciężamy i zwyciężymy” – zaznaczył Kaczyński.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

fot. pis.org.pl

Zobacz również: