O kolejny, atrakcyjny rockowy wieczór w pubie Pełna Qlturka postarał się „Dziadek”. Do Sochaczewa przyjechały dwie kapele – Authority oraz The Snuff. Miał też zagrać nasz rodzimy Infected Dreams, ale z przyczyn obiektywnych odwołał swój występ.
Jako support wystąpili rockowcy z Kielc. Początki działalności Authority to lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Następnie była przerwa i ponowne rozpoczęcie grania w 2012 roku. Zespół ma na swoim koncie kilka sukcesów. Jednak najważniejsze jest to, że grają solidnego rocka, i co bardzo ważne, śpiewają po polsku.
Authority wystąpili w składzie: Hubert Lemiecha (śpiew), Dariusz Piątkowski (gitara solowa), Krzysztof Kowal (gitara prowadząca), Przemysław Baran (gitara basowa) oraz Marcin Wika (perkusja).
Zapytani o inspiracje stwierdzili, że jest to mieszanka szeroko rozumianego rocka – od punka po ostry heavy metal. Natomiast w ich utworach można dopatrzyć się elementów patriotycznych, tylko nie tych na pokaz a raczej dotyczących myślenia w pozytywny sposób o Ojczyźnie. Jest także w nich wiele rozpaczliwego krzyku młodego pokolenia, które niewiele jest w stanie zrobić i ucieka od ludzi z płytkim myśleniem w muzykę, sztukę i inne formy twórczości, a w najgorszym przypadku w niszczące nałogi.
Gwiazdą wieczoru, a raczej już nocy, był pochodzący z czeskiej Pragi zespól The Snuff. Ich występ był zapewne sporym zaskoczeniem, gdyż sprawni muzycy w kapitalny sposób łączyli ze sobą różne gatunki rocka, wzbogacając je elementami popu oraz elektronicznymi brzmieniami. Całość uzupełniona była niepokojącym wokalem oraz wyglądem muzyków i ich ruchem na scenie. Urozmaiceniem było perkusyjne solo. Występ Czechów był kapitalny i z pewnością zadowolił zebranych w Pełnej Qlturce. The Snuff zagrał w składzie: Marek Kucera (śpiew), Tomas Kucera (gitara, śpiew), Michal Scheiner (gitara, śpiew), Ijen Ayen (gitara basowa) oraz Matyas Verner (perkusja).
Warto nadmienić, że w Pełnej Qlturce, tym razem jako publiczność pojawili się między innymi Gerard Chodyra (basista zespołu Bimber) oraz Artur Grzenda (muzyk w zespole MetKa).
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman

 

 

Zobacz również: