Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 60-letniego mieszkańca Gdańska. Ciało mężczyzny znaleziono w worku w piwnicy jednego z bloków w Gdańsku. Zaś worku pozostawiono napis „Niespodzianka dla policji. HWDP. Śledczy zakładają, Prawdopodobnie zbrodnię popełniono, aby przejąć mieszkanie ofiary.

We wtorek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że mieszkańcy jednego z bloków w Gdańsku uskarżają się na nieprzyjemny zapach w piwnicy. Na miejsce od razu przyjechali funkcjonariusze. Po przecięciu kłódki dostali się do środka. W wyniku przeszukania piwnicy, w jednym z worków znaleźli zwłoki 60-letniego mężczyzny. Prawdopodobnie  zwłoki miały zostać zamurowane.

Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej do późnych godzin nocnych przesłuchiwali rodzinę i znajomych zmarłego. Na miejscu przeprowadzili bardzo dokładne oględziny, dzięki czemu zabezpieczyli szereg śladów, które od razu trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Intensywne czynności policjantów doprowadziły do ustalenia osób, które najprawdopodobniej przyczyniły się do zabójstwa i ukrycia ciała ofiary.

2

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i komisariatu na Przymorzu już następnego dnia, chwilę po godz. 6.00 zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zabójstwie. Podejrzani to 24 i 33-letni mężczyzna. Starszy z nich był w przeszłości notowany za oszustwa i uszkodzenia mienia.
Wczoraj 33-latek usłyszał zarzut zabójstwa, a 24-latek poplecznictwa. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi kara dożywocia, a za poplecznictwo do 5 lat więzienia.

es/KWP Gdańsk

Zobacz również: