W pierwszą niedzielę grudnia zapraszamy do sali koncertowej sannickiego pałacu na świąteczny koncert. Odbędzie się on dwukrotnie tego dnia – o godzinie 14 i 17. Wystąpi Łukasz Zagrobelny, a w repertuarze będzie miał znane i lubiane kolędy, ale także kilka utworów z autorskiego repertuaru.

Łukasz Zagrobelny to artysta obdarzony szczególnym głosem, uznawanym za jeden z najlepszych męskich w Polsce. Jego koncerty przyciągają rzesze fanów jak magnes. Zarówno wielkie koncerty, jak i te mniejsze, bardziej kameralne, cieszą się wielką popularnością. Łukasz Zagrobelny ciepłym głosem śpiewa teksty pełne emocji, a przy tym ma doskonały kontakt z każdą publicznością.

W 2007 roku ukazała się debiutancka płyta Łukasza Zagrobelnego „Myśli warte słów” i odtąd rozpoczęła się jego droga sukcesów. Zdobył wiele nagród, jak choćby, jak choćbySuperJedynka za Przebój Roku, czy ESKA Music Awards za Artystę Roku. Pierwsze piosenki stały się największymi hitami –Nieprawda, Życie na czekanie oraz nagrana w duecie z Eweliną Flintą Nie kłam, że kochasz mnie. Rok 2009 to drugi solowy album „Między dźwiękami”, na którym znalazły się takie przeboje jak: Jeszcze o nas, Mówisz i masz czy Przyjdzie czas. W marcu 2012 ukazał się trzeci album Łukasza „Ja tu zostaję”, który szybko osiągnął status Złotej Płyty. Rok później ukazał się czwarty już album Łukasza „Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową.

Łukasz Zagrobelny przez 7 lat związany był z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „LesMiserables” czy „Deszczowa Piosenka”.  W 2016 Łukasz Zagrobelny zagrał główną rolę w musicalu „Pięć ostatnich lat” („The Last Five Years”) w Teatrze Muzycznym Roma, wystąpił również w słynnym „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Tradycyjnie, po koncercie o 14 zaprosimy na otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem fotografii pod tytułem „Ziemia Święta”. Galeria prezentowanych fotografii pochodzi ze zbiorów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela oraz polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment, by pokazać wyjątkowe miejsca. Egzotyczna przyroda, góry i pustynie, a w tym wszystkim cuda architektoniczne, miejsca kultu religijnego i takie, które zwyczajnie trzeba zobaczyć. Pod nazwą Ziemi Świętej kryje się miejsce, gdzie swój początek mają według tradycji trzy największe religie świata – judaizm, chrześcijaństwo i islam. Już od czasów antycznych pielgrzymują tu ludzie wszystkich nacji. Ich celem jest poznanie szczególnych miejsc, odkrywanie nowych przemyśleń i spojrzenia na wielokulturowość i wielonarodowość.

Zapraszamy serdecznie 4 grudnia o godzin ie 14 lub 17. Bilety można rezerwować telefonicznie – 24 268 11 08 lub mailowo – sekretariat@ecasanniki.pl

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne

Fryderyka Chopina w Sannikach

Zobacz również: