Sochaczewscy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo swojego kolegi. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

Kilka dni temu doszło do zabójstwa 35-latka. Policjanci ustalili, że pięciu mężczyzn brało udział w libacji alkoholowej. W trakcie spotkania, gospodarz pochwalił się kolegom bagnetem, który niedawno kupił. W pewnym momencie między nim, a jednym z uczestników imprezy doszło do kłótni, w trakcie której 35-latek został pchnięty bagnetem w klatkę piersiową.

Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Policjanci zatrzymali właściciela mieszkania i inne osoby uczestniczące w libacji alkoholowej. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. W poniedziałek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem i zeznaniami świadków, postanowił o zastosowaniu wobec 54-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

bn

Zobacz również: