W miejscowości Bukówka, na trasie katowickiej, w gminie Żabia Wola zginął pod kołami samochodu młody mężczyzna. Śmiertelne potrącenie wydarzyło się tym razem nie na pasach, ale w niedozwolonym miejscu przejścia dla pieszych.
Wszystko wydarzyło się na krajowej ósemce tuż przed godziną 21.00, gdy mężczyzna przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i został potrącony przez volvo w miejscowości Bukówka. Zginął na miejscu. Przez kilka godzin trwały czynności policyjne i utrudnienia w ruchu. Droga z Żabiej Woli do Radziejowic została zamknięta.
Teraz sekcja zwłok wykaże czy mężczyzna w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu. Kierowca volvo był trzeźwy.
Policja ustaliła, że mężczyzna wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kierowcy jadący prawym pasem zatrzymali się, by go przepuścić, ale zza kolumny aut nie widział go kierowca volvo podążający lewym pasem i potrącił mężczyznę – informuje oficer prasowa KPP w Grodzisku Maz. Katarzyna Zych.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca volvo ma 84 lata.
Kierowcy w takim wieku nie powinni zasiadać za kółkiem, bo wiadomo że nie mają tak wyostrzonej uwagi jak młodsi kierujący. Wielu ludzi przechodzi w niedozwolonych miejscach i żyją. Skoro inni kierowcy widzieli go i przepuścili, to ten kierowca też mógł tak zrobić. Widać nie zauważył jak przechodzi. Szkoda, bo to młody chłopak i wielka tragedia dla osieroconej rodziny – mówi jeden z mieszkańców Bukówki.
am

Zobacz również: