Szefowie amerykańskiej firmy GrubHub, dostarczającej produkty spożywcze, zaproponowała swoim pracownikom zwolnić się, jeśli podzielają oni poglądy prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, donosi stacja telewizyjna Fox News Channel.

Według stacji dyrektor zarządzający firmy Matt Maloney, który popierał kandydatkę na prezydenta z Partii Demokratycznej Hillary Clinton, wysłał swoim pracownikom e-mail, w którym zaznaczył, że jest wstrząśnięty wynikami wyborów w USA i nie zgadza się z poglądami Trumpa.

Ja całkowicie odrzucam nacjonalistyczną, antyimigracyjną, odrażającą politykę Donalda Trumpa. Będę pracować nad tym, aby chronić naszą społeczność od tego ruchu. Jeśli nie zgadzacie się z tym oświadczeniem, proszę, odpowiedzcie na tę wiadomość waszą rezygnacją, ponieważ nie ma tutaj dla was miejsca” — czytamy w mailu Maloneya.

Donald Trump dla wielu odniósł nieoczekiwane zwycięstwo w wyborach prezydenckich, które odbyły się 8 listopada. GrubHub, która ma swoją siedzibę w Chicago, uważana jest za główną amerykańską firmę zajmującą się dostawą żywności i produktów spożywczych. Współpracuje z 44 tysiącami restauracji w ponad tysiącu miast zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii.

Ciekawe czy Matt Maloney zastanowił się, co  będzie gdy właściciele firm popierających Trumpa zbojkotują usługi GrubHub?

NS

Zobacz również: