Premier Beata Szydło uczestniczyła w niedzielnym  koncercie „ŚDM Jesteśmy razem ­–  Bóg liczy na Ciebie”, podczas, którego podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

-Jesteście wspaniali. Jesteście wielcy. Dziękuję za te sierpniowe dni. Za to, że tak pięknie pokazaliście całemu światu, że Polska to wspaniały piękny kraj, a Polacy są wyjątkowymi, fantastycznymi ludźmi – powiedziała premier Beata Szydło do zgromadzonych na niedzielnym koncercie w Tauron Arenie w Krakowie. Jak dodała: Jesteście wspaniałą przyszłością. Jesteście wspaniałymi ambasadorami naszej ojczyzny – Polski.

Dziękuję wszystkich służbom – policjantom, wojsku, wszystkim służbom medycznym i tym tysiącom ludzi z administracji rządowej i samorządowej, którzy czuwali nad bezpieczeństwem młodych ludzi, którzy przyjechali do Polski i byli szczęśliwi – powiedziała premier Szydło.

Koncert dziękczynny w Krakowie

W koncercie „ŚDM Jesteśmy razem ­–  Bóg liczy na Ciebie” wzięli udział znani artyści z Polski i ze świata: Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Sean Simmonds, TGD i wielu innych. Wydarzenie było symbolicznym podziękowaniem za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.Inspiracją dla organizatorów były główne spotkania z papieżem, m.in. Czuwanie w Brzegach. Podczas koncertu przypominano przesłanie ŚDM oraz najważniejsze wydarzenia z nim związane.

źródło: premier.gov.pl/ fot. P. Tracz / KPR

Zobacz również: