Mam nadzieję, że sojusz polsko-amerykański będzie się umacniał, dlatego że podzielamy wspólne wartości – mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że „głęboko wierzy” w rozwój współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych w dziedzinie bezpieczeństwa i gospodarki.

Prezydent, który był w Sulejówku na uroczystości rozpoczęcia budowy muzeum im. J. Piłsudskiego, rozmawiał przez chwilę z dziennikarzami na temat wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

„Mam nadzieję, że sojusz polsko-amerykański będzie się umacniał, dlatego że my podzielamy wspólne wartości i ja wierzę głęboko w to, że nasza współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, a także współpraca gospodarcza będzie się dalej rozwijała” – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że oczekuje na spotkanie z prezydentem elektem Donaldem Trumpem i rozmowę o „polityce, przyszłości i dalszej współpracy”.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Poinformował, że podziękował Trumpowi za to, że w trakcie kampanii spotkał się z Polakami, rozmawiał z nimi, oraz że „podkreślił tę wagę, jaką dla społeczeństwa amerykańskiego ma także polska społeczność w USA”.

Źródło Kurier PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ