Wywiad ze Zbigniewem Olejkowskim, przedstawicielem firmy Elfa podczas 9. edycji OKK! design.
Elfa już po raz kolejny prezentuje swoje produkty podczas OKK! design. Co daje Wam pojawianie się na tego typu wydarzeniach?
Zbigniew Olejkowski, z firmy Elfa: Jesteśmy tu po raz drugi, ponieważ pierwsza nasza obecność podczas poprzedniej edycji OKK! design była dla nas dużym sukcesem. Jest to spotkanie specjalistów, architektów, projektantów wnętrz, a nie ma takich imprez dużo na rynku. Zależy nam na tym, aby pojawiać się tam, gdzie jest nasza grupa docelowa, a tu pojawia się dużo ludzi z tej branży.
Co Elfa ma do zaoferowania architektom?
Elfa jest w stanie zorganizować każdą przestrzeń, niezależnie od tego czy jest to kuchnia, garderoba, pomieszczenie socjalne, ekskluzywna szafa czy biuro. Jest to oferta skierowana do wymagającego i świadomego klienta. Architekci natomiast mają u nas wsparcie w postaci dodatkowych baz danych do własnych projektów. Udostępniamy także nasz autorski program Elfa Professional Online, który ułatwia organizowanie przestrzeni na bazie naszych produktów. Jesteśmy także w stanie wspólnie z projektantami aranżować pomieszczenia na podstawie otrzymanych od nich projektów. Współpracując ściśle z biurami projektowymi, często wspólnie spotykamy się z klientami, uzgadniając ich potrzeby oraz szczegóły zabudowy.
W jaki sposób Elfa konkuruje ze światowym designem? Czy jest to w ogóle konkurencja, a może symbioza?
Korzystamy ze światowego designu i staramy się czerpać z niego jak najwięcej. Również dla Elfy projektują znani na świecie designerzy. Jesteśmy firmą z siedzibą w Szwecji i często jesteśmy kojarzeni ze skandynawskim wzornictwem, dlatego głównie kooperujemy z najlepszymi skandynawskimi projektantami. Ostatnią osobą, z którą współpracowaliśmy jest Hanna Werning – szwedzka designerka, która dla Elfy stworzyła mnóstwo rozwiązań związanych z drzwiami. Są one piękne, bardzo funkcjonalne i nowoczesne, zaprojektowane specjalnie na potrzeby naszej firmy. Dążymy do tego, abyśmy byli rozpoznawalni również w świecie designu.
elfa-podczas-9-okk-design-3
Jak często Elfa wprowadza na rynek nowości?
Dzieje się to regularnie, mniej więcej co pół roku. Podczas ostatniego OKK! design premierowo prezentowaliśmy system Sparring+, będący naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące przestrzeni biurowej i związanej z miejscem pracy.
Czym teraz Elfa chce się pochwalić?
Podczas dziewiątej edycji OKK! design chcemy się pochwalić nowymi drzwiami przesuwnymi zaprojektowanymi właśnie przez Hannę Werning, które wchodzą do naszej oferty. Są one nowością zarówno designerską, jak i technologiczną, z której jesteśmy bardzo dumni. Jest to rozwiązanie dające wiele możliwości dobrej i nowoczesnej aranżacji wnętrz. Mamy oczywiście także nowości związane z naszą podstawową ofertą, które ją uzupełniają.
Wasze systemy są uniwersalne. Czy macie niezadowolonych klientów?
Okazuje się, że nie mamy takich, a wręcz jest odwrotnie. Jeśli ktoś się zdecyduje na system Elfy, to poleca go swoim znajomym, bo daje on nieograniczone możliwości organizacji przestrzeni, a w przyszłości bezproblemowych zmian w jej aranżacji. Zdarza się, że klient zaczyna przygodę z Elfą od pojedynczych elementów, a w przyszłości rozbudowuje zestaw o kolejne nasze rozwiązania. Szafy robione przez stolarzy są dobre, ale mają skończone możliwości jeśli chodzi o organizację przestrzeni. U nas można to robić w nieskończoność, w zależności od potrzeb chwili i upodobań.
elfa-podczas-9-okk-design
O
OKK! design to elitarne wydarzenie, od 2012 roku skupiające ludzi z branży wnętrzarskiej i architektonicznej, mające formułę szkoleniowo-konferencyjną, podczas którego prezentowane są najnowsze technologie i rozwiązania projektowe. Założeniem twórców projektu jest promowanie najlepszego wzornictwa oraz przekazywanie rzetelnej wiedzy i tworzenie platformy łączącej branżę.
Kolejna, jubileuszowa edycja spotkania odbędzie się 16.11.2016 w warszawskiej przestrzeni MYSIA 3. Zapraszamy serdecznie!

www.okkpr.pl

Zobacz również: