Wniosek o pośmiertną degradację gen. Jaruzelskiego

2

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie chce zdegradować śp. gen. Wojciech Jaruzelskiego. Wniosek w tej sprawie ma trafić do prezydenta Andrzeja Dudy – pisze „Dziennik Polski”.

„Skoro Ryszard Kukliński został wreszcie oficjalnie uznany za bohatera, oznacza to, że Wojciech Jaruzelski jest zdrajcą. A zdrajcom zrywa się szlify generalskie, nawet pośmiertnie, o co proszę prezydenta Andrzeja Dudę” – to fragment prośby Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych skierowanej do prezydenta.

Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN tłumaczy, że Kukliński i Jaruzelski są postaciami-symbolami w najnowszej historii Polski: pierwszy z narażeniem życia własnego oraz swojej rodziny podjął się patriotycznej misji i znacznie przyczynił do upadku imperium zła, drugi dobrowolnie zaprzedał się obcemu mocarstwu i w jego interesie zniewalał własny naród.
źródło: dziennikpolski24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Właściwie to wespół z prezydentem Dudą i cała PiS-owską kliką z Prezesem na czele mogą go pocałować wew dupę – oczywiście wirtualnie. Generałem był i pozostanie w historii na wieki wieków… Amen!

  2. Czy wspomniana grupa jakichś popaprańców, mieniąca się kombatantami, ma również zamiar odebrać tytuł króla Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu? Wszak doprowadził on do zupełnego upadku i zniknięcia Polski z mapy na 123 lata. W przeciwieństwie do gen. Jaruzelskiego, który (co prawda po wyboistej drodze, ale jednak) wprowadził Polskę w ustój demokratyczny. Jak mawiał Leszek Miller (któremu taż pewnie „kombatanci”chcieli by coś odebrać albo przynajmniej dokopać mu): „Mężczyznę ocenia się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ