– Za kilka tygodni będziemy podsumowywać pierwszy rok pracy rządu PiS. To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał nam, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji na temat trasy Via Baltica w Łomży.

Szefowa rządu podkreśliła, że przyjechała do Łomży, aby rozliczyć się ze złożonych obietnic.

– Przyjechałam dzisiaj do Łomży, żeby rozliczyć się z obietnic, które składane były tutaj w kampanii wyborczej przez PiS. (…) Wyborcy mówili wtedy, iż trzeba dać wreszcie szansę polskim rodzinom, że oczekują stabilizacji i dobrze opłacanej pracy – mówiła.

– Po raz pierwszy od wielu lat polski rząd zajął się sprawami zwykłych obywateli, a nie polityków. Wprowadziliśmy program Rodzina 500+. Dzięki niemu wiele rodzin może teraz godnie żyć. Ponadto uruchomiliśmy program Mieszkanie+, spada bezrobocie, a seniorzy mają szanse na darmowe leki. Wywiązaliśmy się z wielu zobowiązań, ale to dopiero początek naszej drogi – mówiła.  – Stabilizujemy finanse publiczne, poprawiamy ściągalność podatków, tworzymy warunki dla przedsiębiorców. Wszystko po to, by Polska się rozwijała – dodała.

Prezes Rady Ministrów zapewniła, że PiS ma plan i konsekwentnie go realizuje.

– Krok po kroku, ale zdecydowanie i skutecznie. I nie ustaniemy w tym skutecznym zmienianiu i reformowaniu Polski. Bo potrzebuje tego nasza ojczyzna i potrzebują tego Polacy. Dziś podpisaliśmy umowę na realizację trasy Via Baltica. To wielka szansa dla tego regionu. – powiedziała Premier Szydło.

 źródło: pis.org.pl/ fot. P. Tracz / KPRM