Mariusz P. w grudniu próbował wykorzystać seksualnie konia czystej krwi arabskiej ze stadniny w Janowie Podlaskim. Sąd wydał wyrok w tej sprawie – informuje „Dziennik Wschodni”.

Mariusz P. wpadł w połowie grudnia, przed pierwszą w nocy. Półnagi stał w stajennym boksie i szykował się do gwałtu na koniu. Mężczyzna został zauważony przez stróża, pilnującego stadniny. Na miejsce wezwano również strażników granicznych i policję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Mariusz P. miał ze sobą różnego rodzaju akcesoria, które miał wykorzystać podczas „zabaw’ ze zwierzęciem. Co więcej, amator koni miał wcześniej kilkakrotnie odwiedzać janowskie stajnie- podaje Dziennik Wschodni.

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, uznano, że mężczyzna jest winny usiłowania znęcania się nad koniem krwi arabskiej, a sam zainteresowany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. P. wymierzono karę grzywny w wysokości 2 tys. zł, nakazano mu także wpłacić 1 tys. zł na rzecz fundacji Pegasus, która opiekuje się chorymi końmi. Dodatkowo, na komputerze mężczyzny policjanci znaleźli nielegalne oprogramowanie, za co również został ukarany grzywną – 1,5 tys. zł.

źródło: dziennikwschodni.pl

Zobacz również: