To nie jest żadne poświęcenie, to nie jest żaden wysiłek, żaden trud. To jest wielki przywilej móc służyć swojej Ojczyźnie, móc służyć niepodległej Polsce. To największe, wymarzone przeze mnie przez dziesiątki lat zadanie  — powiedział Antoni Macierewicz odbierając nagrodę Patrioty Roku 2016 w Operze Krakowskiej.

Podczas gali, została przyznana przez środowisko Białego Kruka Nagroda im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku 2016”. Decyzją kapituły wyróżnienia pod przewodnictwem prof. Andrzeja Nowaka, laureatem nagrody został szef resortu obrony narodowej, minister Antoni Macierewicz, który otrzymał nagrodę między innymi za wkład w służbę ojczyźnie i Polakom. Wydarzenie było zorganizowane po raz drugi przez wydawnictwo Biały Kruk wraz ze Stowarzyszeniem im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Laudację wygłosił prof. Janusz Kawecki.  — Nie ma wolności bez prawdy. Walka o prawdę jest służbą Ojczyźnie. Nie dla nagród, nie dla wyróżnień realizował laureat swoją służbę Polsce, traktował ją i wciąż traktuje jako spełnienie długu wobec Ojczyzny — mówił prof. Kawecki.

  Nie ma takich trudów, niebezpieczeństw i przeszkód, których by nie warto przezwyciężyć, jeśli służy to Ojczyźnie . (..)  Jestem głęboko przekonany, że dzisiaj od nas wszystkich wymagana jest odwaga w służbie Ojczyźnie i odwaga, aby myśleć o Polsce jako wielkim narodzie i państwie, które ma przed sobą wielką misję  —   zaznaczył  Antoni Macierewicz.

źródło: MON

Zobacz również: