Dr Taj Hargey z Muzułmańskiego Centrum Edukacyjnego w Oksfordzie wezwał brytyjski rząd do wzięcia przykładu z innych krajów Europy i zakazania noszenia burek w miejscach publicznych.

Muzułmanin twierdzi, że burki nie tylko są sprzeczne z zachodnimi ideałami o równości płci, ale też są sprzeczne z samym islamem.

Burka i nikab są starożytnymi zwyczajami, o których nie ma mowy w Koranie. Dlatego są one preislamiczne, czyli nie są koraniczne, co oznacza, że są niemuzułmańskie – powiedział dr Hargey.

Dodał, że podobne zakazy wprowadzano także w obrębie samego świata islamskiego, w tym w Mekce- jednym z najświętszych miejsc w religii islamskiej.

-Jeśli muzułmankom zakazuje się zakrywania twarzy w Mekce i nie mogą wykonywać codziennych modlitw, ukrywając swoją tożsamość, to dlaczego jest wymóg, aby to robić na ulicach Wielkiej Brytanii?– pyta Hargey.

Wezwał Brytyjczyków do wprowadzenia zmian, mówiąc że nie ma przesłanek religijnych, kulturowych, ani ideologicznych, które mogą uzasadniać ukrywanie kobiecej tożsamości w miejscach publicznych. Dlatego ważne jest, aby przestać kultywować tę skandaliczną tradycję, bowiem promuje ona tylko żeńską służalczość i seksistowskie trendy.

MB

źródło: breitbart.com

Zobacz również: