Oczekując znalezienia ideałów obu płci, w poniedziałek 17 października, do Sochaczewa przybyli aktorzy z teatru Palladium. Sprawdziliśmy, czy im się to udało.

Akcja spektaklu, mająca miejsce w szpitalu psychiatrycznym, gdzie trafia popularny showman z problemami osobowości (Krzysztof Ibisz), toczy się początkowo wokół próby wyleczenia pacjentów z największymi problemami. Z równie dużymi problemami spotyka się inny pacjent placówki – były minister, który twierdzi iż jest kobietą (Artur Dziurman). Ostatecznie klinika zamienia się w miejsce eksperymentów, gdzie pacjenci stają się „królikami doświadczalnymi”. Żyjąca nadzieją na stworzenie mężczyzny idealnego – szalona doktor (Katarzyna Cichopek) dokonuje serii badań oraz eksperymentów, którym ulegają pacjenci kliniki oraz jeden z profesorów (Tadeusz Ross). W efekcie, dochodzi do kolejnej zamiany osobowości między pacjentami. Ostatecznie przy próbie „wyleczenia” profesora i zamienienia jego osobowości w osobowość Marylin Monroe, szalona doktor sama przypadkowo ulega swoim eksperymentom i zamienia się w amerykańską gwiazdę kina.

dsc04557

Dzięki żywym reakcjom publiczności na akcję przedstawienia, można było odnieść wrażenie, iż w pewnych kwestiach kreowane przez aktorów postacie są bliskie zebranej publice. Bo kto z nas, choćby przez chwilę, nie zastanawiał się, jak to jest być kimś innym, na przykład amerykańską gwiazdą kina?

jabr

Fot. Jakub Brzeziński

Zobacz również: