Już po raz czwarty zostaną otwarte drzwi willi „Waleria” w podwarszawskim Milanówku, by ożywić tę na co dzień zamkniętą, niewykorzystywaną od lat zabytkową nieruchomość.

Tym razem w pracowni Jana Szczepkowskiego, w dniach 22 i 23 października, będzie można obejrzeć wystawę projektów mody oraz pokaz kolekcji specjalnie zaprojektowanej na tę okazję przez projektantki: Gabrielę Krysińską, Roksanę Szlaską, Edytę Topolską. Tematem przewodnim kolekcji jest spódnica. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie pokaz „Wokół jednego dzieła sztuki”.

22 i 23 października w pracowni Jana Szczepkowskiego w willi „Waleria” przy ul. Spacerowej 20 w Milanówku rzecz będzie o modzie. Odbędzie się również kolejne spotkanie z cyklu „Wokół jednego dzieła sztuki”

„Moda”to wystawa trzech projektantek mody, na której pokazane zostaną finalne projekty ubrań, biżuterii, dodatków, jak i poszczególne etapy projektowania oraz to, co stało się do nich inspiracją. Wystawa będzie dostępna w dniach 22 – 23 października w godzinach 14.00 – 19.00.

W niedzielę 23 października w godzinach 16.00 – 17.00 odbędzie się pokaz mody. „Spódnica”. Prezentowana kolekcja została stworzona przez cztery projektantki: Gabrielę Krysińską, Roksanę Szlaską, Edytę Topolską i Ewę Januszewską, specjalnie dla projektu „Otwieramy drzwi Walerii”. Wszystkie projekty są unikatowe, wykonane własnoręcznie przez autorki. Przewodnim tematem pokazu jest spódnica potraktowana niestandardowo.

Natomiast 22 października, o godzinie 18.00 (jako impreza towarzysząca wystawie i pokazowi mody) odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Wokół jednego dzieła sztuki” – „Głos”

W trakcie poprzednich spotkań pokazano obraz Jerzego Nowosielskiego oraz talerz ze słynnego, duńskiego, królewskiego serwisu „Flora Danica”.

Tym razem zaprezentowane bezie dzieło wybitne i w pewnym sensie niematerialne, które „powstało” w 1909 roku. Znaleziono jednak sposób na pokazanie tak niezwykłego dzieła sztuki.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Ewa Januszewska

prezes Stowarzyszenia

Razem dla Milanówka