– Z ogromnym zdumieniem odnotowujemy oświadczenie wiceprezydenta Warszawy, Witolda Pahla, który krytykuje w dosadnych słowach propozycję powołania komisji weryfikacyjnej, tę propozycję, która wczoraj została przez PiS skonkretyzowana. Nazywa ją inkwizycją, mówi o ponadprawnych rozwiązaniach – powiedział Poseł PiS Jacek Sasin podczas konferencji prasowej z Posłem Januszem Szewczakiem w Sejmie.

– Dzisiaj słyszmy ze strony samorządu warszawskiego, że działania, które podejmuje państwo, to działania, które nie powinny mieć miejsca. To nas skrajnie oburza i zwracamy się do prezydent Gronkiewicz-Waltz o natychmiastowe zdymisjonowanie wiceprezydenta Pahla. Nie może być tak, że nowe otwarcie w warszawskim ratuszu, zmiana, która była zapowiadana, jako zmiana na lepsze, będzie miała twarz człowieka, który nie jest zainteresowany tym, aby Warszawa i jej mieszkańcy odzyskali majątek, nieruchomości, które zostały im w bezczelny sposób ukradzione – powiedział Poseł Sasin.

– Pokazujemy, że budżet może się spinać, może funkcjonować sprawnie, jeśli tylko nie marnotrawi się publicznych pieniędzy, jeśli się nie kradnie i nie wyrzuca pieniędzy w błoto – dodał Poseł Janusz Szewczak.

 

pis

– Wczoraj (19.10) odbyło się też nadzwyczajne posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poświęcone aferze reprywatyzacyjnej. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zignorowała zaproszenie na nie – powiedział Poseł PiS Jacek Sasin podczas wspólnej konferencji prasowej z Posłami Pawłem Lisieckim i Szymonem Szynkowskim vel Sęk. – Prezydent Warszawy zlekceważyła przedstawicieli lokatorów, którzy przyszli na posiedzenie. Jej nieobecność jest oburzająca i potwierdza, że nie jest ona zainteresowana rozwiązaniem afery – dodał.

– Chcielibyśmy,  aby prezydent Gronkiewicz-Walt nie uciekała przed odpowiedzialnością i stanęła przed warszawiakami – zaznaczył.

Jacek Sasin podkreślił, że opozycja jest przerażona tym, że PiS chce wyjaśnić aferę związaną z reprywatyzacją.

Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk oświadczył, że należy wyjaśnić wszelkie sygnały o nieprawidłowościach.

– Sygnały o nieprawidłowościach spływają z wielu miast. Należy to również wyjaśnić – mówił.

Paweł Lisiecki odniósł się do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy.

– Wczorajsza wypowiedź wiceprezydenta Witolda Pahla była skandaliczna, powinien przeprosić za swoje słowa – powiedział Poseł.

źródło: pis.org.pl

Zobacz również: