Mieszkająca w Milanówku aktorka filmowa i teatralna Krystyna Janda spotkała się z mieszkańcami. Organizatorem była tutejsza Miejska Biblioteka Publiczna, która w programie zamieściła m.in. promocję najnowszej książki aktorki „Pani zyskuje przy bliższym spotkaniu”, której współautorka jest Katarzyna Montgomery.

Krystyna Janda, choć uznawana za jedną ze znakomitych aktorek filmowych i teatralnych, nigdy nie odmawia spotkań z ludźmi, tym razem już po raz kolejny z mieszkańcami Milanówka. Bardzo otwarta, dowcipna i sentymentalna, potrafi ciekawie opowiadać o swoim życiu nie tylko artystycznym, nie kryjąc potyczek, przeszkód i siły która pozwala na osiągnięcie marzeń.

O tym wszystkim mówiła słuchaczom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku. Tematem rozmów była też jej najnowsza książka „Pani zyskuje przy bliższym spotkaniu”, której współautorką jest Katarzyna Montgomery. Publikacja opowiada o najważniejszych rolach aktorki, zarówno życiowych i zawodowych. O powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu. Warto wspomnieć, że w dorobku aktorka ma już kilka innych książek.

Janda to aktorka, która w samym teatrze ma na koncie około 60 ról i sukcesy we wszystkich gatunkach scenicznych. Największym z nich była „Medea” Eurypidesa. Jej wiele monodramów, także były sukcesem, zagrała również ponad 40 ról w Teatrze Telewizji i w około 50 filmach fabularnych.

janda-kryska

W 2005 roku utworzyła   własny teatr Polonia w Warszawie. Jest fundatorką i Prezesem Zarządu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. 16 stycznia 2010 roku jej fundacja świętowała otwarcie nowej sceny: Och-teatr przy ulicy Grójeckiej w sali dawnego kina „Ochota” w Warszawie

Grała w wielu filmach zmarłego niedawno Andrzeja Wajdy, dla którego była jedną z ulubionych aktorek. Jej role przydzielane przez Wajdę to: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”, „Dyrygent”, „Bez znieczulenia”.

Świetnie zagrała w filmach: „Przesłuchanie”, za który otrzymała Złotą Palmę w Cannes czy „Zwolnieni z życia” za co wręczono jej Srebrną Muszlę w San Sebastian.

Podczas spotkania chętnie rozdawała autografy na stronie swojej najnowszej książki, chętnie odpowiadał na wszystkie pytania mieszkańców.

am

fot. Biblioteka Publiczna w Milanówku