Premier Beata Szydło otrzymała nagrodę za konsekwencję w realizacji planu, który zmienia Polskę. Premier Beata Szydło została uhonorowana przez Gazetę Bankową. Uroczystość odbyła się we wtorek w Zamku Ujazdowskim.

Wyróżnienia „Polski Kompas” wręczane są osobom i instytucjom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju polskiej gospodarki.

„Będziemy silni i podmiotowi, mając silną gospodarkę”

11 miesięcy rządu za nami. Podjęliśmy wiele niełatwych decyzji, ale wiem, że był to czas uczciwie i dobrze przepracowany. To jest dopiero początek – mówiła premier Beata Szydło podczas gali.  Jak mówiła szefowa rządu, chce łączyć sprawy gospodarcze ze społecznymi. Chcemy, aby gospodarka  budowała możliwość realizacji ambitnych celów społecznych” – zadeklarowała szefowa rządu. „Mamy narzędzia, by zrobić wielki skok cywilizacyjny –  stwierdziła i dodała Warto to zrobić dla Polski i Polaków.

„Chcemy wyrównać bardzo niesprawiedliwy podział płacenia danin w Polsce”

Na gali premier Beata Szydło odniosła się do jednolitego podatku, który jak stwierdziła, będzie premiował przedsiębiorców.  Jeżeli nie uda się takiej metody wypracować, jeżeli nie uda się stworzyć takiego systemu, na pewno nie będziemy go wprowadzali w życie. Dzisiaj jesteśmy zdeterminowani, by jednolity podatek był gwarancją dla przedsiębiorców, że będą mieli preferencje w prowadzeniu swojej działalności – mówiła. Chcemy opierać gospodarkę na polskich przedsiębiorcach – podkreślała.

Nagrodzeni „Polskim Kompasem 2016”

Oprócz premier Beaty Szydło nagroda trafiła do:

  • Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.,
  • Pelion S.A.,
  • Data Techno Park sp. z o.o.,
  • PGNIG S.A.

Rocznik „Polski Kompas 2016”

Gala, na której wręczane są wyróżnienia „Polski Kompas”, uświetnia wydanie rocznika (o tym samym tytule), dokumentującego życie gospodarcze Polski. W 2015 r. redakcja najstarszego magazynu ekonomicznego w Polsce –  „Gazety Bankowej”, postanowiła wrócić do swoich przedwojennych tradycji i reaktywować publikację. Obecna wersja książki ma charakter analityczny i obejmuje m.in. trendy przedstawione przez Radę Programową i dziennikarzy „Gazety Bankowej”, autorytety z różnych dziedzin życia gospodarczego, analityków finansowych, ekonomistów oraz osób ze świata polskiego biznesu.

źródło: Kancelaria Premiera RM

Zobacz również: