Już trzecią dobę na krakowskim odcinku Wisły kontynuowane są poszukiwania szczątków, oraz dowodów w sprawie zamordowanej w 1998 r. krakowskiej studentki. Działania te prowadzi wysoko ceniony zespół specjalistów z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, którym kieruje Maciej Rokus – biegły z zakresu poszukiwania zwłok ludzkich w środowisku wodnym. Całość prac nadzorują prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie oraz policjanci z krakowskiego Archiwum X.

nurek

Dotychczasowe poszukiwania polegały w szczególności na badaniu dna rzeki przy użyciu nowoczesnego sonaru. Po zeskanowaniu sprawdzanego obszaru odpowiedni program komputerowy „złożył” uzyskane obrazy w jeden, na podstawie którego członkowie zespołu wytypowali interesujące ich miejsca i przedmioty, które zostały szczegółowo zlokalizowane na dnie rzeki.

nurek2

 

Minionej nocy podczas jednego z nurkowań płetwonurkowie odnaleźli, a następnie wydobyli na brzeg trzy przedmioty. Przedmioty te z całą pewnością należały do kobiety. Dopiero szczegółowe badania przeprowadzone przez biegłych pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy były one własnością zamordowanej Katarzyny Z.

Płetwonurkowie cały czas pracują na dnie rzeki, docierają do ustalonych przedmiotów, elementów,  które są kluczowe dla wyjaśnienia sprawy.

(KWP w Krakowie / mw)

Zobacz również: