Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił apelację skierowaną przez prokuratora w sprawie Samuela N. oskarżonego o brutalne zabójstwo 10 – letniej Kamili. Zdarzenie to miało miejsce 19 sierpnia 2015 roku w Kamiennej Górze.

Wolność najwcześniej za 35 lat

Dzisiaj (18 października 2016 roku) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Uwzględniając apelację skierowaną przez prokuratora sąd odwoławczy podwyższył określone w art. 78 par. 3 kodeksu karnego ustawowe ograniczenie do skorzystania przez skazanego z warunkowego przedterminowego zwolnienia określając, że Samuel N. może skorzystać z przedterminowego zwolnienia nie wcześniej niż po odbyciu 35 lat kary pozbawienia wolności.

Sąd orzekł dożywocie

W pozostałym zakresie wyrok skazujący Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z dnia 25 kwietnia 2016 r. został utrzymany w mocy. Wyrokiem tym Samuel N. został skazany za to, że w dniu 19 sierpnia 2015 r. w Kamiennej Górze, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia małoletniej 10 – letniej Kamili zadał jej uderzenie ostrzem siekiery w tył głowy, w następstwie czego doznała ona obrażeń ciała skutkujących znaczną utrata krwi z cechami wykrwawienia, co spowodowało jej śmierć. Sąd uznał, że sprawca działał z motywacją zasługującą na szczególne potępienie, polegającą na skierowaniu agresji wobec 10 – letniego przypadkowo napotkanego i bezbronnego dziecka.

Za czyn ten, zakwalifikowany z art. 148 par. 2 pkt 3 kodeksu karnego, wymierzono Samuelowi N. karę dożywotniego pozbawienia wolności oraz orzeczono wobec oskarżonego pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat.

Wobec Samuela N. został też orzeczony obowiązek zadośćuczynienia krzywdzie wyrządzonej przestępstwem poprzez zapłacenie na rzecz rodziców dziewczynki kwot po 100 tysięcy złotych.

źródło: Prokuratura Krajowa