Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz nowodworscy prokuratorzy wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło w grudniu ubiegłego roku. Funkcjonariusze zatrzymali w związku z tym zdarzeniem trzech mężczyzn. Patryk K., Przemysław G. oraz Kamil Ł. usłyszeli zarzut za zabójstwo w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia 2015 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Ciało samotnie mieszkającego mężczyzny znalazł w domu jego brat, który natychmiast powiadomił o wszystkim miejscowych policjantów. Na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Wszystko wskazywało na to, że 40-latek padł ofiarą brutalnej zbrodni.

2

Śledztwo w tej sprawie wszczęła nowodworska prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zabójstwa zajęli się również policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Żmudna praca funkcjonariuszy i prokuratora przyniosła efekty. Zebrane przez nich dowody i materiał operacyjny wskazywał, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć wytypowane wcześniej osoby, które znały ofiarę. Uzyskane w toku śledztwa dowody, w tym opinia z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji,  pozwoliły na ustalenie sprawcy zbrodni, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, Patryk K. W zatrzymaniu mężczyzny wzięli udział policjanci ze stołecznego wydziału realizacyjnego.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna, pojawiając się w domu swojej ofiary, nie działał sam. Jeszcze tego samego dnia w ich ręce trafił 36-letni Przemysław G. oraz 33-letni Kamil Ł. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że sprawcy mogli zaatakować mężczyznę, kierując się chęcią zysku. To najprawdopodobniej z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 40-latka, który od jakiegoś czasu zmagał się z ciężką chorobą. Najpierw dotkliwie go pobili, a następnie śrubokrętem zadali rany, które okazały się śmiertelne.

3

Patryk K., Przemysław G. oraz Kamil Ł. zostali doprowadzeni do Prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni są podejrzani o zabójstwo w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Wczoraj, 13.10.br., zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za to przestępstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KSP / mw

Zobacz również: