– To były zupełnie dwa różne mecze. Na innym poziomie było rozgrywane spotkanie z Danią i teraz z Armenią. Najważniejsze, że wykonaliśmy nasz plan i zdobyliśmy sześć punktów. Mamy wiele czasu na przeanalizowanie gry i wiele uwag, aby poprawić jakość naszej gry. Brakowało w tym meczu spokoju, cierpliwości i rozegrania na wysokim poziomie ataku pozycyjnego. Wyciągniemy odpowiednie wnioski, by nie przeżywać takich chwil w następnych meczach – powiedział na pomeczowej konferencji trener Adam Nawałka.

– Robert Lewandowski robi dużą różnicę w naszej grze. Był fantastyczny w obydwu meczach. Jest zawodnikiem, który pracuje dla drużyny i wykonuje fantastyczną pracę. W dzisiejszym meczu moi podopieczni grali do ostatniej minuty, do ostatniego gwizdka. To, że strzeliliśmy gola już w doliczonym czasie gry, to efekt tego, że było odpowiednie nastawienie i wiara do samego końca. To jeden z plusów.

– Cały czas musimy pracować nad naszymi błędami i nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i ruszyć do pracy. Nie będziemy załamywać rąk, tylko zamierzamy pracować. Chcemy, żeby przyszły tego efekty. Byliśmy już w takiej sytuacji, w takiej fazie budowania drużyny. Takie problemy już mieliśmy i doskonale sobie poradziliśmy. Wierzę, że będzie tylko coraz lepiej. To nad czym pracujemy będzie dawało efekty. Dzisiaj w porównaniu do poprzednich meczów popełniliśmy błąd przy straconej bramce. Myślę, że limit błędów już wyczerpaliśmy.

– Nie mam żadnych zastrzeżeń, jeśli chodzi o pracę moich zawodników. Jest duża koncentracja i skupienie na tym, co robimy. To podstawowa sprawa. Porównując te dwa mecze, to było widać, że brakowało nam zawodników, jakość w tym meczu była inna. To, co nas cechuje, to olbrzymie zaangażowanie do ostatnich minut. Z takim samym zaangażowaniem musimy prezentować się w kolejnych meczach. Musimy grać nie na sto, a na dwieście procent. Wtedy możemy myśleć o korzystnym wyniku.

źródło: PZPN

Zobacz również: