Warszawscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy na początku września pobili w tramwaju profesora Jerzego Kochanowskiego.  Policja  opublikowała w wizerunki mężczyzn z nagrania monitoringu.

Do zdarzenia doszło 8 września, około godziny 18, w tramwaju linii 22  w Warszawie. Profesor Kochanowski rozmawiał po niemiecku ze swoim znajomym z Uniwersytetu w Jenie. To  nie spodobała się jadącemu z nimi pasażerowi. W odpowiedzi na pytanie profesora: – Dlaczego mam nie mówić po niemiecku?  – wstał i go.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Żytniej 36.

1

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV prowadzą czynności w sprawie zdarzenia do którego doszło w czwartek tj. 8  września 2016 roku około godziny 18 w tramwaju linii 22 na odcinku przystanek Powązkowska – Cmentarz Żydowski. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego i uderzył go w głowę, po czym na przystanku Cmentarz Żydowski wysiadł z tramwaju i oddalił się.

2

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ulicy Żytniej 36. Informacje można przekazać także dzwoniąc na numer 22 60 394-50,  22 60 394-18, 22 60 398-34 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl lub na numer telefonu 112.

ms