Kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23-24 lat i 18-letnią kobietę podejrzanych o pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem i doprowadzenie do obcowania płciowego. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.
W środę po południu kryminalni z komendy miejskiej zostali poinformowani o pozbawieniu wolności 18-letniego mężczyzny i natychmiast zajęli się sprawą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy pozbawili 18-latka wolności ze szczególnym udręczeniem oraz doprowadzili do obcowania płciowego.
Kryminalni bardzo szybko ustalili kim są sprawcy i już kilka godzin później zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23-24 lat. Następnego dnia rano zatrzymana została 18-letnia sprawczyni. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.
Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcom zarzuty pozbawienia człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem oraz doprowadzenia do obcowania płciowego. Wczoraj na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.
Za pozbawienie człowieka wolności grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli pozbawienie łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Zgwałcenie zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
KWP w Gdańsku / ws

Zobacz również: