Jeszcze wszyscy dobrze nie ochłonęli po sierpniowym Teresee’n Folk & Country, a już mogliśmy przeżyć kolejną kowbojską biesiadę w Teresinie. W ubiegły piątkowy wieczór (30 września) Teresiński Ośrodek Kultury zaprosił wszystkich chętnych na wyjątkowy koncert.
Wydarzenie pod nazwą Polski Dzień Muzyki Country okazało się znakomitym pomysłem i przyciągnęło wielu miłośników dobrej zabawy. Sala dosłownie pękała w szwach. Na kameralnej scenie TOK-u odpowiednia sceneria, wyszukane nowe światła i fantastyczni artyści. Do tego burza oklasków, wspólny śpiew i tańce oraz atmosfera znana z festiwali country, która z każdą minutą trwania koncertu stawała się coraz lepsza.

country-teresin-minirecital-asia-cietniewska

W pierwszej części kowbojskiej muzycznej uczty publiczność wysłuchała Joanny Cieśniewskiej, która zaprezentowała mini recital w towarzystwie m.in. Zbyszka Murawskiego oraz zaproszonych gości.
Jej fantastyczny głos i wyjątkowy muzyczny talent spotkał się z wielkim aplauzem widowni. A przypomnieć przecież warto, że to laureatka wraz z grupą pod nazwą Asia Cieśniewska Band wygrała w 2011 konkurs Przepustka do Mrągowa. Ma też za sobą bardzo udany koncert na największej scenie country w Polsce.
Podobnie zresztą jak członkowie gwiazdy wieczoru Polskiego Dnia Muzyki Country w Teresinie. To znana wszystkim ekipa Teren C, laureat 34. Pikniku Country Mrągowo.  Grupa zagrała w składzie: Tomasz Połeć – wokal, banjo, Jakub Kamiński – gitara solowa, Janusz Frychel – gitara basowa oraz Daniel Klemczak – perkusja oraz urocza solistka o niebywałym głosie Katarzyna Bednarek, która w country odnajduje się wręcz idealnie.
Łącznie półtoragodzinna impreza, podczas której nie dało się usiedzieć w miejscu, potwierdziła fakt, że Teresin uwielbia country. Niewykluczone więc, że pod dwóch pełnych profesjonalizmu przedsięwzięciach gmina stanie się centralnym punktem tego stylu muzyki w środkowej części Polski.
Teresin ma potrzebny do tego klimat, odpowiednich ludzi i przychylność władz, a przede wszystkim szerokie zainteresowanie publiczności – mówili już podczas sierpniowego festiwalu jego uczestnicy.
Przypomnijmy, Polski Dzień Muzyki Country zainaugurowany został w 2015 roku. W tym roku w jego organizację aktywnie włączył się Teresiński Ośrodek Kultury na czele z dyrektorem Mariuszem Cieśniewskim, człowiekiem-orkiestrą, który jest zupełnie otwarty na tego typu wydarzenia. Organizację imprezy patronatem objął portal patrocountrymusic.pl oraz nasz tygodnik.
Marcin Odolczyk
Fot. Marcin Odolczyk

 

Zobacz również: