Jan Filip Libicki, senator Platformy Obywatelskiej, od urodzenia jest niepełnosprawny. Polityka mocno dotknęły słowa Hanny Bakuły, która w związku z projektem obywatelskim w sprawie ustawy antyaborcyjnej stwierdziła, że zagraża on wszystkim kobietom, a jego konsekwencją będzie „kupa kalek, bękartów oraz dzieci z wadami”.

-Rozumiem, że według nomenklatury pani Bakuły, to ja właśnie – będąc osobą z niepełnosprawnością od urodzenia – jestem taką kaleką. Pragnę więc Hannę Bakułę poinformować, że ja swoje życie uważam za bardzo udane. I że bardzo, bardzo wiele osób niepełnosprawnych, które znam, mimo ogromnych trudności i dużo cięższej od mojej sytuacji życiowej – też je za takie uważa.– czytamy na blogu Jana Filipa Libickiego na portalu salon24.pl.

Libicki stwierdził też, że jest dozgonnie wdzięczny swoim rodzicom, że 45 lat temu nie słuchali rad pani Hanny Bakuły, ani osób podobnie do niej myślących…

Senator napisał,  że wypowiedź malarki – delikatnie mówiąc – zrobiła na nim wrażenie. Bo do tej pory, chodź jest radykalnie po przeciwnej stronie, niż uczestniczki i uczestnicy „Czarnego Marszu”, to starał się zrozumieć ich motywację. –Hanna Bakuła mówi jasno, że traktuje aborcję jako – po prostu – najzwyklejsze narzędzie do stosowania selekcji. Do stosowania eugeniki.– podsumował.

MB

źródło: salon24.pl

Zobacz również: