Agora za kilka dni zlikwiduje swój dziennik

Jak informuje serwis press.pl zarząd Agory SA podjął decyzję o zamknięciu „Metrocafe.pl”. Powodem jest brak perspektyw poprawy na rynku reklamy prasowej. Pogarszała się dynamika przychodów „Metrocafe.pl”, a redukcja kosztów nie doprowadziła do poprawy wyniku finansowego dziennika.
„Metrocafe.pl” będzie się ukazywać jedynie do 14 października tego roku. Serwis Metrocafe.pl ma działać do końca 2016 roku. W jego redakcji pracuje 11 osób, z czego kilka na etatach. Z większością z nich wydawca rozstanie się.

Jak przypomina press.pl – bezpłatna gazeta Agory, jako „Metrocafe.pl” ukazuje się od września 2015 roku, wcześniej było to „Metro” (od 1998 roku). Początkowo był to warszawski dodatek do „Gazety Wyborczej”, potem – stołeczny dwudnik. Od października 2003 roku „Metro” zaczęło się ukazywać w Warszawie od poniedziałku do piątku. Dzisiejsze „Metrocafe.pl” ukazuje się w 18 największych aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Częstochowie, Kielcach, Opolu, Rzeszowie, Zielonej Górze i Olsztynie.

We wrześniu br. średni nakład tygodniowy dziennika to 715 tys. egz. (dane wydawcy).

Zobacz również: