– Część sędziów TK, łącznie z prezesem i wiceprezesem, wdali się w walkę polityczna, wypowiedzieli ja własnemu rządowi, pochodzącemu z demokratycznych wyborów – powiedział Poseł PiS Stanisław Piotrowicz na wspólnej konferencji z Posłami Małgorzatą Gosiewską oraz Łukaszem Schreiberem. – TK miał stać na straży ówczesnego stanu rzeczy, by mimo wyborów nic się nie zmieniło – dodał.
Poseł Małgorzata Gosiewska odniosła się do protestów ws. aborcji.- Źle się stało, że tak wrażliwy i delikatny temat został upolityczniony. PiS nie było autorem żadnego z tych projektów, wokół których odbywają się dziś protesty. (…) Kobiety są okłamywane, przekazywane im są nieprawdziwe informacje – mówiła.

Poseł Łukasz Schreiber skomentował konwencję Platformy Obywatelskiej.

– Niedzielna konwencja PO pokazała miałkość programową w debacie największej partii opozycyjnej. Nie ma żadnej odpowiedzi na program PiS, mamy za to zdumiewające zapowiedzi opozycji o likwidacji IPN i CBA. (…) Według opozycji IPN i CBA były dobrymi organami za czasów rządów PO-PSL, teraz stały się niewłaściwe – stwierdził Poseł Schreiber.

 źródło: pis.org.pl

Zobacz również: