Przywódca ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie Abu Bakr al-Baghdadi został otruty – podaje iracka agencja Iraqi Media News Agency, powołując się na własne źródło w prowincji Niniwa.

W Niniwie na północy Iraku znajduje się główna ostoja PI — zajęte w 2014 roku przez terrorystów miasto Mosul. Według danych agencji, al-Baghdadi zjadł zatruty posiłek. „Zgodnie z danymi wywiadu, szef PI Abu Bakr al-Baghdadi oraz jeszcze trzech czołowych dowódców zatruli się skażonymi posiłkami” — twierdzi źródło.

Według niego, do zdarzenia doszło na południowy zachód od Mosulu niedaleko syryjskiej granicy. „Członkowie PI zaczęli aresztować ludzi w okolicach miejsca pobytu al-Baghdadiego” — poinformowało źródło. Informator podkreślił, że terroryści „cierpią z powodu ciężkiego zatrucia” i zostali wywiezieni do nieznanego miejsca.

Jak dodało źródło, o przemieszczeniach al-Baghdadiego wie tylko najbliższe otoczenie, przywódca PI ciągle zmienia miejsce pobytu w Iraku i Syrii, uciekając przed nalotami. W tym roku media informowały o zabójstwie lub zranieniu al-Baghdadiego w wyniku nalotów, lecz żadna z informacji nie została potwierdzona.
SN

 

Zobacz również: