PŁOCK: Muzeum poczty zaprasza

Zbiory muzeum pokazują działalność poczty Płocka i Mazowsza Płockiego od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego aż do czasów współczesnych.
Do obejrzenia są m.in.: dokumentacja pocztowa zawierająca listy od XVIII wieku z pieczęciami tuszowymi i lakowymi poczty płockiej i 18 stacji podlegających pod płocki Urząd Pocztowy, stare przepisy pocztowe oraz tabele opłat i rozkłady jazdy dyliżansów. Przewóz poczty w dawnych czasach pokazano w zbiorze ikonograficznym i na starych mapach pocztowych W innych gablotach prezentowane są kolekcje guzików do mundurów i czapek pocztowych, odznaki i odznaczenia, plomby ołowiane i plombownice a także inne instrumenty będące wyposażeniem stacji pocztowej. Dość licznie zaprezentowano zbiór wag służących do ważenia listów i paczek.
W muzeum zaprezentowano również historię telegrafu wraz z urządzeniami do nadawania telegramów, stare telegramy i znaczki telegraficzne.
Na ekspozycji znajduje się również kilkadziesiąt starych aparatów telefonicznych i łącznic.
Proszę zadzwonić w celu ustalenia terminu zwiedzania – 609 839 001. Czas zwiedzania –  40 minut z przewodnikiem. Maksymalna liczebność jednej grupy – 15 osób. ZWIEDZANIE BEZPŁATNIE
Adres: Płock ul. Piękna 4 B