To ogromna niespodzianka dla grodziszczan. Czeski przewoźnik kolejowy LEO Express planuje  uruchomić połączenie na trasie Praga – Warszawa Wschodnia -Praga, a pociągi będą  zatrzymywać się w Grodzisku. Przewozy miałyby być aktualne już od listopada.
Przewoźnik LEO Express z Czech czeka obecnie na  Certyfikat Bezpieczeństwa, który ma wydać prezes Urzędu Transportu Kolejowego w Polsce. Gdy to nastąpi chętni będą mogli udać się do Pragi bezpośrednio z Grodziska.
Uruchomienie pierwszego przejazdu planowane jest od 1 listopada, a warunki jakie oferuje przewoźnik, to wysoki standard podróży i atrakcyjne ceny. Czeska spółka zakłada przewóz ok. 100 tys. pasażerów rocznie w pierwszym roku działalności, z czego  większość mieliby stanowić podróżni jadący między Czechami i Polską.
Podróż odbywałaby się nocą, a pasażerowie będą mogli korzystać z wi-fi na całej trasie, oferty cateringowej a także oglądać filmy czy seriale.
Według rozkładu jazdy pociągów, LEO Express będzie oprócz Grodziska zatrzymywać się także w pobliskim Pruszkowie. Z Grodziska pociąg miałby wyjeżdżać o godz. 01.16. Planowany rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego.
am
fot. Peter Stefek