18 września na terenie parafii przy ul. Szkolnej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, odbył się festyn parafialny z wieloma atrakcjami. Poprzedziła go msza w kościele Matki Bożej Bolesnej, po której otwarcie imprezy zaakcentował występ Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego.

Festyn odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD) i przebiegał pod hasłem  „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”. Wystąpił  zespół gospel Joy z Poznania, Teatr Rodziców zaprezentował dzieciom bajkę  „Brzydkie Kaczątko”, a organizatorzy przygotowali dla wszystkich grochówkę.

Przez dwie godziny można było zwiedzać  sarkofag autorstwa Jana Szczepkowskiego znajdujący się w Kaplicy Kościoła Matki Bożej Bolesnej.  Były zabawy  muzyczne z parafialnym zespołem „Rejs, warsztaty artystyczne, gry i zabawy sportowe, konkursy: kulinarny na najlepsze ciasto i plastyczny „Uczynki miłosierdzia”. Nie zabrakło   potraw z grilla,  loterii, strzelania z łuku, kącika malucha i porad lekarskich. Na koniec odbyło się wielkie ognisko po którym  nastąpił Apel Jasnogórski.

EDD to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Założeniem inicjatorów jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej i propagowanie dialogu międzykulturowego.

am

fot. MCK