Z uwagi na rzekomy flirt instytucji publicznych ze skrajną, antydemokratyczną prawicą Partia Razem zdecydowała się na uruchomienie kampanii „Zero Tolerancji”.

Na stronie kampanii czytamy:

„Ostatnie miesiące to niebezpieczny flirt instytucji publicznych ze skrajną, antydemokratyczną prawicą. Neofaszyści, antysemici, prawicowi bojówkarze uczestniczą na równych prawach w uroczystościach państwowych, są zapraszani na dyskusje w instytucjach publicznych, rasistowskie kapele organizują koncerty w miejscach publicznych.

Politycy głównego nurtu swoimi publicznymi wypowiedziami sami podsycają ksenofobiczne nastroje. Po przejęciu władzy przez PiS skrajna prawica rozpanoszyła się w instytucjach państwowych i w mediach. Dzięki sympatii ze strony PiS, środowiska szerzące nienawiść są przekonane, że wraz z nadejściem prawicowych rządów wolno im wszystko.

Razem nie godzi się na obecność neofaszystów, rasistów, antysemitów i zwykłych ulicznych bandytów w głównym nurcie polskiej polityki i debaty publicznej. Dlatego ruszamy z kampanią Zero Tolerancji. Pojawimy się wszędzie tam, gdzie władza będzie współpracowała ze skrajną prawicą. Nagłośnimy każdy przypadek flirtu instytucji publicznych z neofaszystami. Ten związek czas zakończyć na dobre.”

Robert Winnicki- Prezes Ruchu Narodowego- tak skomentował na Facebooku powstanie kampanii:

„Się uśmiałem. Komuszki z Razem ogłosiły akcję „zero tolerancji dla współpracy państwa ze skrajną prawicą”. Apelują by zgłaszać takie przypadki a oni wyświetlą je na swojej stronie. Od razu pomyślałem o „trollowaniu” akcji i zgłoszeniu dzisiejszej konferencji z udziałem weteranów NSZ w Senacie, w której brałem udział – żeby ich ośmieszyć, jeśliby ją zamieścili. Po czym wszedłem na tę stronę i…ujrzałem, że konferencja już na niej jest! Naprawdę, zrobili to, zamieścili konferencję historyczną z kombatantami II wojny światowej w ramach „alarmu antyfaszystowskiego”! (…) W sumie jednak, przejrzawszy ową stronę dokładnie, stwierdzam, że odwalają kawał dobrej roboty, pisząc o pozytywnych rzeczach dziejących się w polskiej przestrzeni publicznej” – napisał na FB Robert Winnicki.

źródło: zero-tolerancji.pl/ Facebook