Minister spraw zagranicznych Luksemburga stwierdził, że Węgry powinny zostać wyrzucone z Unii Europejskiej za to jak traktują uchodźców.

Węgry powinny zostać zawieszone lub nawet wydalone z UE z powodu swojego podejścia do uchodźców – powiedział Jean Asselborn- minister spraw zagranicznych Luksemburga. I dodał, że każdy, kto tak jak Węgry, buduje ogrodzenia przeciwko uchodźcom uciekającym przed wojną lub narusza wolność prasy i niezależność sądów, powinien zostać tymczasowo, lub jeśli to konieczne- na stałe wykluczony z UE. Według Asselborna to jedyny sposób na ochronę spójności i wartości UE. -Uchodźcy na Węgrzech są traktowani niemal tak źle, jak zwierzęta – podsumował.

Udzielając wywiadu dla niemieckiego dziennika Die Welt, Jean Asselborn skrytykował Węgry za to, że chcą odizolować się od uchodźców. Uważa, że takie zachowanie powinno wiązać się z konsekwencjami.

„A gdyby tak na polskiej granicy wybudować płot? Może uniokraci zechcą i nas wyrzucić z UE?” – skomentował te rewelacje na Facebooku Michał Marusik- eurodeputowany z Kongresu Nowej Prawicy.

MB

źródło: rt.com