23-letni kierujący vw golfem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo wezwań policjantów nadal uciekał. Gdy się zatrzymał groził funkcjonariuszom siekierą. Został obezwładniony paralizatorem.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy przed północą. Na jednej z ulic miasta patrol mławskiej Policji zauważył kierującego samochodem marki VW Golf, który na widok patrolu gwałtownie przyspieszył i wjechał w boczną uliczkę. Policjanci natychmiast ruszyli za samochodem. Patrol wzywał kierującego do zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zupełnie ignorował sygnały do zatrzymania się i wyjechał na krajową „siódemkę”. Dalej jadąc w kierunku Nidzicy. Do pościgu dołączyły się trzy inne mławskie patrole oraz patrol z sąsiedniej Nidzicy. Uciekając przed pościgiem w pewnym momencie mężczyzna gwałtownie zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Gdy policjanci podbiegli do golfa wysiadł z niego młody mężczyzna wymachując siekierą. Następnie wykrzykując i grożąc funkcjonariuszom wybijał szyby i uszkadzał karoserię własnego auta. Gdy mężczyzna nie reagował na wezwania mundurowych do porzucenia siekiery został obezwładniony przy użyciu paralizatora.

Agresorem okazał się 23-letni mieszkaniec Mławy, który został przewieziony na badania do szpitala. Mężczyzna w trakcie interwencji był trzeźwy.

źródło: kwp.radom.pl