– Premier Beata Szydło była w Strasburgu i wyjaśniała polskie stanowisko, ale zignorowano jej argumenty – powiedział Europoseł PiS Ryszard Legutko w Strasburgu podczas briefingu prasowego przed debatą Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. – Parlament Europejski powinien stać na straży kompromisu i bezstronności, a miesza się w wewnętrzne konflikty Polski. (…) Rezolucja jest stronnicza i w dużej części niesprawiedliwa – dodał.Europosłowie PiS skomentowali działania Unii Europejskiej.

– Politycy z innych krajów często przyznają, że rezolucja zawiera przykłady zakłamywania rzeczywistości. Przykładowo mówi, że rząd polski nie zrobił nic, by rozwiązać konflikt – mówił Europoseł Tomasz Poręba. – Debata o Polsce to kolejny dowód ignorancji i lekceważenia polskich władz przez instytucje Unii Europejskiej – dodał.

– Rządy innych krajów często obawiają się, że ataki wobec Polski mogą przerodzić się także w ataki na nie – zaznaczył Europoseł Ryszard Czarnecki.

Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska oceniła działania Parlamentu Europejskiego.

– Jesteśmy świadkami kryzysu Unii Europejskiej i jej dekompozycji, a Parlament Europejski chce zajmować się wewnętrznymi sprawami Polski. (…) Nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że demokracja w Polsce jest zagrożona – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Wystąpienie prof. Legutko w Parlamencie Europejskim można obejrzeć TUTAJ

źródło informacji: pis.org.pl