14 listopada już po raz kolejny będziemy obchodzić  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Najnowsze raporty dotyczące populacji osób chorych na cukrzycę są porażające. Obecnie w Polsce na cukrzycę leczy się około dwóch milionów osób. Zdecydowana większość, bo około 90%, to chorzy z cukrzycą typu 2, pozostałe 10% to głównie przypadki cukrzycy typu 1. Co więcej, szacuje się, że milion osób w Polsce nie leczy się.

Genexo Sp. z o.o., młoda i dynamiczna polska firma farmaceutyczna, ma w swojej ofercie szerokie portfolio modeli glukometrów, dostosowanych do różnych potrzeb osób chorych na cukrzycę.

Skuteczna samokontrola, czyli regularne pomiary poziomu cukru we krwi za pomocą glukometru wraz z obserwacją i analizą wyników, pozwala zmniejszyć ryzyko powstania ostrych i przewlekłych powikłań choroby. Poniżej prezentujemy trzy modele glukometrów, które spełniają wymogi normy EN ISO 15197:2015, co gwarantuje dokładność, precyzję i powtarzalność pomiarów.

iXell® OLED – dla pacjentów często wykonujących pomiary glikemii

iXell® OLED to nowoczesny i innowacyjny glukometr, przeznaczony dla pacjentów często wykonujących pomiary glikemii, głównie dla pacjentów objętych insulinoterapią.

W glukometrze iXell® OLED zastosowano innowacyjną technologię OLED, dzięki której pacjent może odczytać wyniki pomiaru w każdych warunkach. Ekran został wyposażony w czytelne, obrazkowe i polskie menu, a pomiary glikemii przed i po posiłku mogą być prezentowane
w formie wykresu bezpośrednio na wyświetlaczu glukometru. Funkcja ta pozwala na szybką ocenę stanu wyrównania cukrzycy.

Glukometr jest wyposażony w ładowarkę sieciową, która zapewnia wygodę i łatwość użytkowania oraz niezwykłą lekkość glukometru.

W 2015 roku firma Genexo otrzymała tytuł laureata konkursu Innowacja Roku 2015 za technologię OLED zastosowaną w glukometrach iXell® OLED.

„Innowacja Roku” to ogólnopolski konkurs, mający na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych unikalnych i oryginalnych rozwiązań. Konkurs adresowany jest do firm działających na polskim rynku, a przedmiotem oceny są zastosowane w praktyce lub wdrożone rozwiązania, produkty i technologie o charakterze innowacyjnym i nowatorskim. Program realizowany jest pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE, a zwycięzcy  uhonorowani zostają tytułem „Innowacja Roku”.

Glukometr iXell® OLED współpracuje z paskami testowymi iXell®. Jest on dostępny w wybranych aptekach w cenie około 100 zł, można go również otrzymać bezpłatnie od lekarza diabetologa.

Glukometr Glucomaxx® – precyzja i dokładność

Glukometr wraz z paskami testowymi Glucomaxx® to precyzyjny i dokładny system monitorowania glikemii. Jest wyposażony w duży ekran z podświetlanymi cyframi, co gwarantuje czytelność wyniku oraz podświetlaną szczelinę, która ułatwia umieszczenie paska.

Dodatkowo posiada cztery tryby pomiarów (Gen – ogólny, AC – przed posiłkiem, PC – po posiłku, QC – pomiar kontrolny), które pozwalają kontrolować glikemię w zależności od posiłku. Jeden przycisk ustawień zapewnia łatwą obsługę.

W 2016 roku firma Genexo Sp. z o.o. otrzymała Złote Godło – Najwyższa Jakość Quality International 2016 w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości – system do monitorowania glikemii Glucomaxx®. Najwyższa Jakość QI, to projekt którego celem jest wyróżnienie tych firm i ich produktów, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Programowi patronują Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Glukometr Glucomaxx® współpracuje z paskami testowymi Glucomaxx®, można go otrzymać bezpłatnie u lekarza diabetologa.

Glucosense® pro – dla osób z cukrzycą typu 2

Glukometr Glucosense® pro to pewność i zaufanie. Dla wygody użytkowników został wyposażony w podświetlany, czytelny wyświetlacz, który gwarantuje komfort użytkowania, a także podświetlaną szczelinę na pasek testowy, która pomaga umieścić pasek testowy we właściwym miejscu. Dodatkowo bateria „mały paluszek” zapewnia łatwość wymiany baterii, a prosta obsługa umożliwia przyjazne użytkowanie.

Dzięki funkcji oznaczania pomiarów przed i po posiłku (AC/PC) glukometru  Glucosense® pro, możemy poznać reakcję organizmu na przyjmowane posiłki, co stanowi drogowskaz do najlepszych decyzji terapeutycznych lekarza.

Glukometr Glucosense® pro współpracuje z paskami testowymi Glucosense®, można go otrzymać bezpłatnie u lekarza lub nabyć w aptekach w cenie około 60 złotych.