Kandydatka Demokratów Hillary Clinton, która zasłabła w niedzielę podczas uroczystości upamiętniających 15. rocznicę ataku terrorystycznego w Nowym Jorku, odwołała zaplanowane na poniedziałek i wtorek spotkania wyborcze w Kalifornii.

Z diagnozy lekarzy wynika, że Clinton choruje na zapalenie płuc, jej organizm jest odwodniony, ale stan zdrowia nie stwarza powodów do niepokoju.

Kierownictwo jej kampanii oświadczyło, że Clinton źle się poczuła z powodu przegrzania organizmu wskutek upału. Temperatura w Nowym Jorku w niedzielę rano wynosiła około 25 st. C.

Prawica, popierająca republikańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa, od dłuższego czasu nagłaśnia wszelkie informacje o kłopotach Hillary Clinton ze zdrowiem.

Ostatnio ultrakonserwatywne media popierające Trumpa, jak portal „Drudgereport.com” i magazyn „Breitbart News”, nagłaśniały informacje o napadach kaszlu Clinton w czasie jej wystąpień publicznych.

Hillary Clinton w październiku skończy 69 lat i jest jednym z najstarszych kandydatów do Białego Domu w historii USA. Trump jest jednak od niej jeszcze starszy – ma 70 lat.

Źródło: Kurier  PAP