Wypłynęli z Bydgoszczy w ubiegły poniedziałek. W piątek (09.09) w gdańskiej przystani przy ul. Żabi Kruk Komendant Miejski Policji w Gdańsku przywitał kolegów na mecie II charytatywnego spływu Wisłą. Sześcioosobowa grupa kajakarzy z bydgoskiej Policji przepłynęła blisko 200 km. Wszystko po to, by pomóc 14-letniemu Rafałowi i jego ojcu.

splyw

Po pięciu dniach i przepłyniętych blisko 200 km grupa sześciu kajakarzy z bydgoskiej Policji dopłynęła do Gdańska. Mundurowych przywitał Komendant Miejski Policji w Gdańsku mł. insp. Wojciech Siwek.

Jednym z uczestników II charytatywnego spływu Wisłą był Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon mł.insp. Rafał Theuss. Na mecie nie zabrakło również 14-letniego Rafała i jego ojca. Na ostatnich metrach towarzyszyli oni kajakarzom płynąc policyjną łodzią wspólnie z funkcjonariuszami referatu wodnego z gdańskiej komendy.

splyw3
Spływ zorganizowano dla 14-letniego Rafała – syna policjanta z fordońskiego komisariatu, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na jego leczenie i kosztowną rehabilitację. Jest to już drugi taki spływ zorganizowany przez bydgoskich stróżów prawa. Podczas pierwszego charytatywnego spływu udało się zebrać blisko 12 tys. złotych.

splyw4
Każdy, kto chce wspomóc Rafała, może wpłacić pieniądze na konto fundacji z Bydgoszczy „Dum Spiro Spero” – Bank PEKAO S.A. 31 1240 1183 1111 0010 3700 8179 z dopiskiem „Dla Rafała”.

Autor: Źródło KWP w Gdańsku