W niedzielę, 4 września w Lesznie odbył się XIII Festyn Gminny Pożegnanie Lata. Była to kolejna edycja organizowanej co dwa lata imprezy.

Od godziny 15.00 na scenie odbywały się różnorodne występy. Zaprezentowały się Lesznowska Orkiestra Dęta oraz Lesznowski Chór „Ballada”. Wystąpili młodzi artyści ze świetlic w Lesznie i Łubcu (muzycy i tancerze) oraz dzieci z naszej gminy trenujące taniec towarzyski w Błoniu. Można było zobaczyć także prezentacje samby brazylijskiej w kilku odsłonach. Około godziny 17.30 wystąpiła rockowa grupa Deck Over, wykonująca polskie i światowe hity, o godzinie 19.00 gwiazda wieczoru – zespół Weekend.

f67

Uczestnicy festynu korzystali z licznych atrakcji, takich jak: symulatory kosmiczne, eurobungee czy paintball laserowy. Niestety z powodu pogody loty balonem na uwięzi nie mogły się odbyć. Dla najmłodszych przewidziano między innymi dmuchańce, malowanie twarzy i rozmaite animacje. Podczas imprezy rozegrano Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Leszno.

f80

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno zorganizowała Bajkowy Kiermasz Książek. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Urzędem Gminy przygotowała konkurs „Pracuj bezpiecznie”. Z myślą o gościach spoza naszej gminy na stoiskach biblioteki i KRUS-u rozdawano bezpłatny przewodnik po gminie Leszno, przybliżający jej walory turystyczne.

Festyn był dobrą okazją do promowania lokalnej przedsiębiorczości – wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele miejscowych firm, prezentujący swoją działalność.

UG