image description

Kuchnia to przede wszystkim miejsce, które z racji swojego przeznaczenia powinno być funkcjonalne i praktyczne. Znajdujące się niej wyposażenie nie może więc być dobrane przypadkowo, a wszystkie elementy powinny stanowić spójną i przemyślaną koncepcję. Na co więc zwrócić uwagę wybierając baterię zlewozmywakową? Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena podpowiada co warto rozważyć, aby wybrany model dobrze spełnił swoje zadanie.

Zlewozmywak i bateria to te elementy wyposażenia kuchni, z których korzysta się wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Właściwie dopasowane potrafią znacząco ułatwić kuchenne prace – zmywanie naczyń, przyrządzanie posiłków, napełnianie czajnika czy garnków, a także sprzątanie, w tym również  i czyszczenie zlewu. Aby tak się stało, nie wystarczy jednak jedynie zakup baterii przeznaczonej do kuchni. Również w tej kategorii dostępne są różne modele, które charakteryzują się odmiennymi cechami. Przy wyborze baterii zlewozmywakowej istotne jest rozważenie kilku zmiennych, które wpływają na późniejszą wygodę użytkowania całej kuchni. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to element mocno eksploatowany, więc powinien być on odpowiedniej jakości. Druga kwestia to dopasowanie kształtu i wysokości wylewki do zlewu oraz jego umiejscowienia. Nie mniej ważny jest również wygląd, zwłaszcza, jeśli kuchnia jest otwarta i graniczy bezpośrednio z salonem –  tłumaczy Monika Wojdak, Product Manager marki Invena.

Rodzaj baterii

Na rynku dostępne są różne modele baterii – stojące i ścienne, jedno- i dwuuchwytowe. W przypadku kuchni wybór powinien być podyktowany w głównej mierze względami użytkowymi i umiejscowieniem zlewozmywaka. W nowoczesnych domach dominują głównie baterie sztorcowe, które montowane są na brzegu zlewozmywaka lub w blacie kuchennym. Łączy się je za pomocą metalowych, giętkich wężyków przyłączeniowych, dlatego ich montaż jest nieco łatwiejszy i umożliwia niewielką korektę położenia baterii względem instalacji wodnej lub też w przypadku zmiany aranżacji wnętrza – wyjaśnia ekspert firmy Invena.  Ze względów praktycznych większym zainteresowaniem cieszą się również baterie jednouchwytowe. Na ich korzyść przemawia łatwość regulowania strumienia oraz prosty sposób ustawiania odpowiedniej temperatury nawet jedną ręką. Jest to ważne ze względu na oszczędność wody oraz momenty, kiedy mamy brudne lub zajęte czymś ręce, a takich w kuchni nie brakuje. Dobrym przykładem będzie bateria Kastos marki Invena z dwustopniowym mieszaczem ceramicznym, umożliwiającym płynne dopasowanie intensywności i temperatury strumienia.

Kształt wylewki

Kolejną kwestią, która mocno determinuje wygodę korzystania z baterii kuchennej, jest wielkość oraz kształt wylewki. Zbyt niska utrudnia napełnianie naczyń i korzystanie z dużych elementów, zbyt wysoka powoduje rozchlapywanie się wody wokół. Warto rozważyć wybór kształtu i zasięgu wylewki, pamiętając, by uwzględnić przy tym formę zlewozmywaka i głębokość komór, a także ulokowanie baterii względem okna. Ważne jest, by wylewka niezależnie od kształtu i rozmiaru, była obrotowa. Gwarantuje to znaczną swobodę pracy, a w połączeniu z wysokim korpusem umożliwia wygodne napełnianie nawet dużych naczyń. Dobrze sprawdzają się też baterie z wylewką zagiętą w kształcie litery  U – wyjaśnia Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena. Ciekawym rozwiązaniem są również modele z wyciąganą wylewką, jak np. Inis czy Nea firmy Invena. Ułatwia to dokładne opłukiwanie zlewozmywaka, a także napełnianie wodą niemal każdego naczynia, które nie mieści się pod standardowym kranem kuchennym. Inną, równie praktyczną konstrukcją  jest wysoka wylewka na sprężynie, jak w przypadku modelu Resista EXE. Dodatkowo, posiada ona dwa rodzaje strumienia, oprócz tradycyjnego, strumień spray pozwalający na opłukiwanie naczyń.

Estetyczny wygląd

W przypadku baterii kuchennej w pierwszej kolejności kierujemy się względami praktycznymi, jednak współczesna kuchnia coraz częściej stanowi również estetyczne pomieszczenie o ciekawej stylistyce. Pod uwagę brane powinny więc być również walory wizualne elementów wyposażenie, w tym także baterii. Dobiera się ją pod względem kolorystyki, czy formy do całej aranżacji, zwłaszcza jeśli mamy na myśli kuchnie otwarte, wystawiane na widok gości. Dobrze sprawdzą się modele o ponadczasowym, ergonomicznym designie, dzięki czemu stanowić będą uzupełnienie różnorodnych stylizacji i nie będzie potrzeby wymiany armatury przy każdym odświeżaniu wnętrza.

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.invena.pl

Invena S.A. od ponad 20 lat dostarcza do polskich domów funkcjonalne i niezwykle trwałe produkty. Oferta firmy obejmuje armaturę łazienkową taką jak: baterie, zestawy natryskowe oraz deszczownie, brodziki i kabiny prysznicowe, a także produkty instalacyjne, przeznaczone dla profesjonalistów.

Firma założona przez Marka Kamińskiego, znanego na całym świecie polarnika, od lat angażuje się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Invena przekazuje część zysków na wsparcie działań Fundacji Marka Kamińskiego,  tworzącej autorskie programy edukacyjne oparte na metodzie Biegun – metodzie osiągania celów i przekraczania własnych granic. Fundacja realizując projekty takie jak: Obozy Zdobywców Biegunów, Inkubatory Metody Biegun, Ogólnopolski Program Partnerski, Warsztaty Rozwoju Osobistego czy Klub Odkrywcy Dobra, pomaga dzieciom i dorosłym ze środowisk wykluczonych czy będących w trudnej sytuacji życiowej.

Invena jest zdobywcą wielu nagród, m.in. statuetki „Złoty Instalator” czy Złotego Certyfikatu konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wśród otrzymanych przez nią wyróżnień są m.in. tytuł „Gazela Biznesu” (2009), „Solidna Firma” (2011) a także Certyfikat Wiarygodności Biznesowej (2014) czy „Skrzydła Biznesu” (2015). Firma jest członkiem Polskiej Korporacji Techniki Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz  Polskiej Rady Biznesu.

INVENA S.A.

Lniana 2

75-213 Koszalin

www.invena.pl