Były główny inżynier Apple John Scheinberg nie został przyjęty do pracy jako sprzedawca-konsultant w jednym ze sklepów firmy. Zdaniem byłego inżyniera padł on ofiarą dyskryminacji ze względu na wiek.

Jak podaje „Business Insider”, Scheinberg, który przeszedł na emeryturę w 2008 roku, w wieku 45 lat, postanowił zatrudnić się w charakterze sprzedawcy-konsultanta w Apple Store. Troje rekruterów, którzy przeprowadzali z Scheinbergiem rozmowę, obiecało się z nim później skontaktować. Scheinberg nie otrzymał jednak żadnego telefonu. Były inżynier Apple zauważył, że pozostali kandydaci na to stanowisko byli od niego dwa razy młodsi. Sam Scheinberg podzielił się na swoim profilu w Twiterze linkiem do artykułu z gazety „Business Insider”, której opowiedział o swoich próbach podjęcia pracy w Apple Store. Swój wpis opatrzył hashtagiem #ageism (dyskryminacja ze względu na wiek — red.). „Ciekawe, czy teraz Apple odezwie się do mnie w związku z rozmową” — napisał Scheinberg.

ohn Scheinberg jest znany z tego, że gdy pracował w Apple, przekonał Steve’a Jobsa, by zaczął wykorzystywać procesory Intel w laptopach MacBook, rezygnując z Power PC. Scheinberg przepracował w firmie 21 lat.

NS